Porady Kulinarne

Kolorowe pisanki – barwienie

Dzisiaj chciałabym pokazać Wam, kilka sposobów na ozdobienie i pomalowanie świątecznych pisanek. Święta tuż tuż – myślę, że kilka pomysłów może się przydać 🙂

Użyjemy dostępnych w sklepach barwników do jajek, rozpuszczamy je w wodzie w jednorazowych kubkach. Najlepiej robić to w rękawiczkach, bo farbki bardzo brudzą. Z tego samego powodu użyłam też naczynek jednorazowych.

Do pierwszego sposobu ozdabiania jajek będziemy potrzebowali kilka listków, np. ziół takich jak koperek, pietruszka, oraz kawałki starej rajstopy. Listki moczymy, bo mokre dużo lepiej przylegają do jajek. Listek układamy na jajku, delikatnie naciągamy rajstopę i zawiązujemy ciasno tak, aby listek ściśle przylegał do jajka i nie mógł się poruszyć. Następnie tak przygotowane jajko wkładamy na określony czas do barwnika.

Inny sposób, to wymalowanie wzorków na jajku za pomocą świecowej kredki. Gdy włożymy takie jajko do farbki, nie pokryje ona śladów kredki i pozostaną one jasne.

Polecam oba sposoby, przy zdobieniu jajek jest mnóstwo zabawy i frajdy, a przy tym stajemy się posiadaczami wyjątkowych, jedynych w swoim rodzaju, cudnych pisanek 🙂

Znajdź więcej:  Jak usmażyć idealny stek?

Dodaj komentarz