Jak schudnąć po świętach?
Bez kategorii Porady Kulinarne

Jak schudnąć po świętach?

Moi drodzy, przyszła chwila prawdy … Minęły święta podczas których większość czasu spędziliśmy za stołem. Za to na stole same pyszności, które z takim zaangażowaniem przygotowywaliśmy przed świętami – jak ich było nie spróbować? Jeżeli podczas tych kilku dni doświadczyliście świątecznego obżarstwa i teraz czujecie się ociężali i ospali, a pasek od spodni ledwo się dopina, mam dla Was kilka niezawodnych rad, jak szybko wrócić do swojej wagi i pozbyć się nadprogramowych kilogramów.

Jedz dużo warzyw, które mają w sobie błonnik. Błonnik działa jak szczoteczka, która wymiata z układu pokarmowego wszystkie zbędne pozostałości, przyspiesza perystaltykę jelit i wspiera trawienie.
Ogranicz w swojej diecie węglowodany. Zwróć szczególną uwagę na produkty z białej mąki, np. pieczywo pszenne – najlepiej wyeliminuj je na jakiś czas całkowicie, zastępując je produktami pełno ziarnistymi lub razowymi. To samo ze słodyczami – jeżeli masz nieprzepartą ochotę na coś słodkiego, sięgnij po suszone owoce.
Pij dużo wody! Przeciętnie powinniśmy wypijać minimum 2 litry wody dziennie, najlepiej niegazowanej. Możemy też pić ziołowe herbatki wspomagające trawienie.
Pamiętaj o niewielkich, ale regularnych posiłkach. Powinny być one lekkostrawne i spożywane w odstępach 2 – 3 godzin.
Ruszaj się! Nie ważne co będziesz robić, byle nie siedź bezczynnie. Nie musisz od razu przebiec 5 kilometrów, już szybki spacer na świeżym powietrzu poprawi Twoje krążenie i przyspieszy metabolizm.

Przestrzeganie tych 5 zasad sprawi, że centymetry w pasie zmaleją, a my poczujemy się znów lekko i pięknie. Ja do Sylwestra zamierzam przestrzegać reguł i powitać Nowy Rok ze szczupłą sylwetką.

Znajdź więcej:  Jakie właściwości ma melisa?

Dodaj komentarz