Bez kategorii

Targi Śniadaniowe w Krakowie

Od jakiegoś czasu często odwiedzam Kraków. Razem z mężem w weekendy szukamy pomysłów na ciekawe i miłe spędzanie czasu. W ten sposób trafiliśmy ostatnio na Targi Śniadaniowe.

1 kopia

Niedziela rano, , . Wzdłuż alejek nieduże stoiska, a na każdym góra smakołyków. Idąc wolno chodnikiem, właściwie nie wiadomo na co najpierw patrzeć. No i oczywiście, jak sama nazwa wskazuje, warto tu przyjść z pustym żołądkiem, bo najemy się z pewnością serwowanymi specjałami, które są na prawdę najwyższej jakości.

3 kopia

4 kopia

Znajdziemy tu pyszne, świeże pieczywo, naleśniki, jajecznicę, , , makaroniki we wszystkich kolorach tęczy.

6 kopia

10 kopia

12 kopia

Oprócz tego przepyszne pierożki z wieloma nadzieniami, prawdziwy humus, zakręcone smażone na patyku i sałatki z oliwkami.

11 kopia

16 kopia

Jest też stoisko z pachnącymi serami, zastawione słoiczkami z miodami i konfiturami, i takie na którym piętrzą się kiełbasy i mięsiwa. Można tez dostać żurek prosto z kotła lub węgierską zapiekankę. Obok są też stoiska ze świeżymi owocami i warzywami.

 

8 kopia

9 kopia

14 kopia

15 kopia

Do tych pyszności warto stanąć w kolejkę po pyszną kawę  z rowerowej kawiarni lub aromatyczną herbatę.

7 kopia

13 kopia

17 kopia

Pod drzewami w parku rozstawione są szerokie, wygodne stoły, przykryte ceratami w charakterystyczną biało niebieską kratkę. Siedzi zawsze przy nich sporo osób, które wśród ogólnego śmiechu i wzajemnej serdeczności raczą się dopiero co kupionymi smakołykami. Wokół biegają dzieci, bo przyjście na targ śniadaniowy to doskonały pomysł na spędzenie czasu  z całą rodziną. Można tu też wypożyczyć za darmo koc i rozlokować się nieco dalej, na trawie, w promieniach słońca.

5 kopia

18 kopia

Niezwykła jest atmosfera panująca na targach. Ogólne rozluźnienie, relaks, poświęcanie czasu sobie i najbliższym, slowfood czyli delektowanie się smakołykami i celebrowanie chwili. Można zawrzeć nowe znajomości, panuje prawdziwie rodzinna, serdeczna atmosfera. Oprócz tego można też wziąć udział w różnych inicjatywach takich jak nauka jogi czy lekcje angielskiego dla najmłodszych.

Takie targi organizowane są w weekendy również w Warszawie, Poznaniu, Sopocie i Gdańsku. Ich twórcą i pomysłodawcą jest , który rozpoczął organizację targów na przełomie 2012/2013 roku w Warszawie.  Myślę, że był to doskonały pomysł. Ja targi na pewno jeszcze nie raz odwiedzę. Pozostaje mi tylko życzyć dużo słońca i pięknej pogody w weekendy!!!

2 kopia