lekkie śniadania

Kolorowe kanapki do szkoły

Kanapki, które przygotowujemy dzieciom do szkoły powinny być kolorowe i wyglądać atrakcyjnie, tak aby dziecko z przyjemnością je jadło. Jednocześnie kanapki powinny być zdrowe i zawierać wszystkie potrzebne maluchowi składniki odżywcze. Oto moja propozycja na śniadanie do szkoły.

Składniki:

2 kromki chleba pełnoziarnistego

serek topiony / masło

żółty

chuda wędlina

sałata, , rzodkiewki, ogórki

jabłko, , gruszka

naturalny

napój przygotowany w domu

Wykonanie:

Kanapki będę przygotowywała na obu kromkach, tak aby maluch mógł kanapkę sobie rozłożyć i ją wygodnie zjeść. dlatego oba chlebki smaruję serkiem, kładę po liściu sałaty, na to ser żółty i wędlina. Dodatki możemy kłaść na kanapce lub włożyć obok kanapki do śniadaniówki. Według mnie ta druga opcja jest dużo wygodniejsza, dlatego pomidorki koktajlowe, korniszony, rzodkiewki lub paprykę pokrojoną w słupki wkładamy do śniadaniówki tak aby maluch mógł je sobie pochrupać podczas jedzenia kanapki.

Dobrze też do śniadania dołożyć jakiś owoc, np. jabłko, banan lub gruszkę, oraz mały jogurcik naturalny. Jeżeli nasz maluch woli jogurty owocowe – po prostu dodajmy cząstki świeżych, ulubionych owoców do jogurtu – będzie on dużo  zdrowszy od kupnego.

Na końcu napój – jeżeli będziemy dziecku dawać ciepłe picie, dobrze zainwestować w mały termos. Jeżeli wybierzemy chłodny napój, wystarczy przelać go do plastikowej butelki i dobrze zakręcić.

Tak mnie znaleźli:

  • Fajne kanapki do szkoly
  • jak zrobic kanapki do szkoly
  • jak zrobic kolorowe kanapki
  • z czym kanapka do przedszkola
  • zczym robic kanapki do szkoly
  • Fajne takie kolorowe kanapki : Zapraszam do udziału w kanapkowej akcji (nienudna kanapka) 🙂

  • Magdusia

    Serek topiony jest zdrowy?